Novinky

 

NÁHLED PARKOVACÍCH MÍST NA MAPĚ V MLADÉ BOLESLAVI

 


V Mladé Boleslavi se rozšiřují možnosti elektronické platby parkovného

V Mladé Boleslavi i Kosmonosích se rozšířily možnosti elektronické platby parkovného. Od 25. května byla spuštěna další služba MPLA (www.mpla.cz) vedle již provozované Smart4City (www.smart4city.cz). Ve spolupráci s portálem mapy.cz tak již lze parkovací tarif snadno rozkliknout přímo z mapy a platbu provést on-line. Je to rozhodně příjemnější alternativa, než stát frontu u parkovacího automatu. Navíc vás aplikace sama upozorní na včasné prodloužení, pokud čas plánovaného stání přesáhnete. Níže najdete QR kódy pro Android i Apple.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 
 

QR kód pro Android

 
QR kód pro Android
 
QR kód pro Apple
 
QR kód pro Apple
 
____________________________________________________________________________________

Došlo ke změně podmínek pro majitele vyhrazených parkovacích míst

Vzhledem k aktuální dopravní situaci ve městě a chystanému parkovacímu systému, který bude koncepčně řešit parkování prakticky v celé Boleslavi, bylo nutné přistoupit ke změně i v systému vyhrazených parkovacích míst. Rada města rozhodla, že nadále se nová vyhrazená parkovací místa přidělovat nebudou. Majitelé těch stávajících mohou požádat o jejich prodloužení, ale tentokrát pouze do 30.12. 2020, nikoliv na celý rok. Zvedl se také poplatek za jedno parkovací místo, doposud činil 12 tisíc korun za rok, nově to bude 24 tisíc za rok. I tak cena v tuto chvíli neodpovídá reálné ceně parkovacího místa v Mladé Boleslavi, maximální výše, kterou by město za parkovací místo mohlo požadovat, je 45.625,-Kč za jedno vyhrazené stání konkrétního uživatele. Sleva pro důchodce zůstává zachována, zaplatí tedy polovinu.

 

 

Senior Taxi

Město Mladá Boleslav nabízí novou službu Senior Taxi. Je určená všem občanům s trvalým pobytem na území města Mladá Boleslav, kteří dovršili věk 65 let, nebo vlastní průkaz ZTP, či ZTP+P – v tomto případě bez věkového omezení. Službu je možné objednávat od 1. 9. 2018.
 
 
 

Co k tomu potřebuji?

Službu lze využít jen s platnou městskou kartou, která nyní funguje jako karta na autobus nebo pro slevu ze vstupného v bazénu.  

Kde kartu získám?

Městskou kartu všem, kdo mají na službu Senior Taxi nárok, bezplatně vystaví v sídle Městských parkovacích domů Mladá Boleslav s.r.o. nebo na informacích Dopravního podniku Mladá Boleslav (na autobusovém nádraží). Karta bude mít neomezenou platnost.

Co musím pro vydání karty předložit?

Pro vyřízení je potřebné předložit občanský průkaz a držitelé průkazu ZTP, ZTP/P také tento průkaz. Každý klient, který poprvé využije tuto službu, je povinen podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely evidence služby Senior Taxi.

Už kartu mám, musím s ní také na některé z výdejních míst?

 Nikoliv, pokud je vám více než 65 let a kartu používáte, jste již v evidenci. Kartu si tak zaktivujete při první jízdě Senior Taxi.
Pokud jste však majitel průkazky ZTP či ZTP+P a věkový limit nesplňujete, musíte si zajít na Dopravní podnik MB nebo do Parkovacích domů Mladá Boleslav, aby vás do evidence zanesli.

Kolik mne služba bude stát?

Ve vozidle zaplatíte vždy pouze smluvní částku 20 Kč za jednu jízdu v Mladé Boleslavi, ve všech příměstských částech a do vybraných cílů v Kosmonosech. Uvedená cena platí pro jednoho klienta. Jedna osoba jako nutný doprovod s klientem je převážena zdarma, stejně jako příruční zavazadla. Každá jízda je považována za samostatnou jízdu, přičemž jednou jízdou se rozumí cesta tam, cesta zpět je považována za další jízdu.

Jak to celé funguje?

Služba Senior taxi bude poskytována pouze na katastrálním území města Mladá Boleslav a Kosmonosy pro občany s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi, a to nepřetržitě – v 24hodinovém provozu po sedm dní v týdnu. Klient si službu objedná na telefonním čísle smluvní partnerské taxislužby. Objednávat se bude telefonicky minimálně jeden den (24 hodin) předem. Pokud bude služba objednávána v den přepravy, provozovatel přepraví klienty dle svého uvážení, např. pokud mu to bude dovolovat volná kapacita.

Pro jaké jízdy lze službu objednat?

Klient může být přepraven pouze na určená konkrétní místa ve městě Mladá Boleslav a Kosmonosy:

 • budovy subjektů vykonávajících státní správu a samosprávu,

 • zdravotnická zařízení a lékárny,

 • pobočky České pošty,

 • školy a mateřské školy,

 • vlaková nádraží a autobusové nádraží,

 • domovy seniorů, domovy s pečovatelskou službou,

 • městský bazén,

 • hřbitovy,

 • dům kultury + ostatní kulturní objekty,

 • kluby seniorů, mezigenerační a komunitní centra,

 • zařízení poskytovatelů sociálních služeb ve městě Mladá Boleslav

 • zařízení církví a náboženských společností registrovaných v České republice.

Klient se smí přepravit pouze z místa svého bydliště na některou z uvedených adres a zpět. Řidič nedoprovází klienta k lékaři, nepomáhá s nákupem apod., v případě potřeby musí mít klient zajištěný doprovod, který tyto činnosti zajistí (příbuzný, pečovatelská služba). Řidič nepřebírá odpovědnost doprovodu klienta.

Kde si lze jízdu objednat?

Jízdu Senior taxi lze objednat na  telefonním čísle:

 • 702 055 088 (Central Taxi)